MIESZKANIE W KLIMACIE LOFTU

Miejscem pochodzenia stylu loft jest Nowy Jork w latach 50 ubiegłego wieku. Wiele firm posiadających hale produkcyjne w tamtym okresie...


Miejscem pochodzenia stylu loft jest Nowy Jork w latach 50 ubiegłego wieku. Wiele firm posiadających hale produkcyjne w tamtym okresie zaczęło przenosić się z centrum miasta na jego obrzeża. Puste przestrzenie miały konkurencyjną cenę na rynku nieruchomości, więc nie trzeba było długo czekać, aż ludzie zaczeli dostosowywać pustostany do swoich potrzeb. Tak powstało wiele galerii, restauracji, hoteli i apartamentów.

Czym wyróżnia się więc wnętrze w stylu loft, zwanym również industrialnym. Elementem charakterystycznym są widoczne materiały konstrukcyjne - beton, cegła, drewno czy metal. Poprzemysłowe rury, grzejniki, gołe belki sufitowe są wystawiane na światło dzienne. Kolorystyka jaka dominuje w takich wnętrzach jest stonowana, króluje szarość, biel, czerń, odcienie brązu.

Powierzchnia mieszkania 64m2

Mieszkanie podzielone jest na dwie strefy. Strefę dzienną - salon i kuchnia; oraz strefę relaksu - łazienka i sypialnia. Otwarta przestrzeń salonu jest podzielona pod kątem funkcjonalnym - kuchnia domknięta jest półwyspem z hokerami, jadalnia pozostając w bliskiej odległości od kuchni, jest oddzielona przepierzeniem od części z sofą i TV. To samo przepierzenie zostało zastosowane w sypialni. We wszystkich wnętrzach zachowany jest nowoczesny klimat z nutą loftu. 

dominikabodenko


You Might Also Like

1 comments

  1. Fajny projekt. Bardzo podoba mi się oddzielenie części dziennej od jadalnianej ażurową ścianka i że w sypialniach udało się wydzielić miejsca na wbudowane szafy. Styl loftowy wydaje się być dość uniwersalny i pasować do wielu wnętrz, a jego przemysłowy charakter można regulować za pomocą odpowiednio dobranych dodatków.

    OdpowiedzUsuń