LNIANE DODATKI DO DOMU - WNĘTRZARSKI MUST HAVE

Naturalny i ekologiczny styl życia to w ostatnich czasach must have . Przejawia się w codziennym życiu, naszym funkcjonowaniu, tym co...


Naturalny i ekologiczny styl życia to w ostatnich czasach must have. Przejawia się w codziennym życiu, naszym funkcjonowaniu, tym co jemy, kupujemy, nosimy. Coraz częściej zwracamy uwagę na etykietki, uważnie czytamy, sprawdzamy skład, zawartość. Trend ten widoczny jest również we wnętrzach. Do łask wracają naturalne materiały i kolory. Moim ulubieńcem tego nurtu jest len.

Jest naturalnym lekkim materiałem. Jego prostota sprawia, że sprawdzi się w każdym wnętrzu. W tradycyjnym podkreśli charakter, w minimalistycznym ociepli klimat. 


A  gdzie tak naprawdę możemy go zastosować, gdzie się sprawdzi, a gdzie go raczej unikać. Moim zdaniem sprawdzi się wszędzie, pod warunkiem że nie lubisz się zbytnio z żelazkiem - jedną z wad (według mnie atutem) jest fakt, że lniany materiał mnie się w każdą stronę już od lekkiego dotyku. Taki urok.

ZASŁONY
Może nie przysłonią Nas w pełni przed wścibskimi sąsiadami, ale zapanuje dzięki nim we wnętrzu błogość i lekkość. Nic tak nie ociepla pomieszczenia jak zasłony.

PODUSZKI DEKORACYJNE
Choć wymną się w każdą możliwą stronę, a ciągłe prasowanie nic nie pomoże, to dzięki nim sofa będzie bardziej miękka i stylowa.

PLEDY
Nie ogrzeją zmarzniętych stóp zimową porą, za to w letni wieczór na tarasie dadzą ukojenie. Prawdę powiedziawszy będą pełniły tylko funkcję dekoracją. 

POŚCIEL
Im bardziej pomięta tym ładniejsza. Łóżko kocha lnianą pościel, wygląda w niej jak gwiazda hollywood na czerwonym dywanie.

DOMOWA ODZIEŻ
Nie jedwabny, nie polarowy, ale lniany - szlafrok! Nasze ciało oddycha, czujemy się świeżo i lekko, a przy tym wyglądamy stylowo.

OBRUSY
Śniadanie, obiad czy kolacja. Na codzień i od święta. Lniany obrus to idealne rozwiązanie na każdą okazję. I nie ma co się przejmować krzywym spojrzeniom, że niewykrochmalony - w tym tkwi cały urok!

DODATKI KUCHENNE
Szmatki, ściereczki, woreczki, chusteczki - wszystko co piękne, czasami niestety zbędne, ale urocze.

photos link


You Might Also Like

2 comments

  1. Też jestem zakochana w lnie co prawda nie mam aż tylu dodatków ale też sporo.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne zdjęcia! :) a pomysły na dodatki świetne

    OdpowiedzUsuń