METAMORFOZA #3 JAK SOBIE POŚCIELISZ TAK SIĘ WYŚPISZ - JAK URZĄDZIĆ SYPIALNIĘ SPRZYJAJĄCĄ DOBREMU WYPOCZYNKOWI

W łóżku spędzamy mniej więcej 1/3 naszego życia. Jest to dość przerażający fakt, z którego mało kto zdaje sobie sprawę.  Sen jest jednym...


W łóżku spędzamy mniej więcej 1/3 naszego życia. Jest to dość przerażający fakt, z którego mało kto zdaje sobie sprawę. Sen jest jednym, obok powietrza i pożywienia, zasadniczym czynnikiem niezbędnym do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu człowieka. Według zasad Feng Shui sypialnia to najważniejsze pomieszczeniem w domu, w niej odpoczywamy i nabieramy sił do życia. Warto więc zadbać o to by nasza sypialnia sprzyjała relaksowi oraz wypoczynkowi. Powinna w niej panować atmosfera spokoju i wyciszenia, sprzyjająca dobremu snu. 

Porządny materac i solidne łóżko - nigdy nie żałujmy na nie pieniędzy. Jakże prawdziwe jest  powiedzenie jak sobie pościelisz tak się wyśpisz - postarajmy się więc i solidnie pościelmy nasze łóżka by rano wstawać z lekkim uśmiechem. Niewygodny materac to zły sen, za czym idzie niewyspanie, bóle kręgosłupa oraz ogólne złe samopoczucie. 

W sypialni bardzo ważny jest również porządek i czysta przestrzeń, która sprzyja wypoczynkowi. W tym pomieszczeniu warto postawić na minimalizm, a wszystkie możliwe przedmioty ukryć w szafkach. 

Minimalizm tyczy się również kolorystyki, która powinna być stonowana i lekka. W sypialni warto zadbać o dobrej jakości tekstylia by nadać pomieszczeniu przytulny charakter.

Inspiracje Avenue LifestyleYou Might Also Like

9 comments

 1. Kocham taki styl ! :) No i ten kot na łóżku <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie, chociaż do pełni szczęścia brakuje mi tak zagłówka.. bardzo lubię czytać w łóżku ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna sypialnia. Bardzo spokojna i odprężająca. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie rzeczywiście bardzo ważny jest porządek w sypialni. Wieczorem pozwala spokojnie się zrealaksować, a rano bałagan w sypialni nie jest stresujący :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo podoba mi się zwisająca na kablu żarówka. Nie jestem do końca przekonana, czy to wygodne rozwiązanie, za to bardzo efektowne.

  PS Ja w łóżku spędzam chyba więcej niż 1/3 życia ;-)

  Pozdrawiam i zapraszam do nas, Ania z D.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak dla mnie to duże, wygodne łóżko i nic więcej! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Może jestem nieco staroświecki, ale uważam, że w sypialni jest miejsce wyłącznie na łóżko i szafki nocne. To miejsce, w którym się wypoczywa - zbędne są w niej sprzęty elektroniczne takie jak TV czy radio.

  OdpowiedzUsuń
 8. Sypialnia wręcz wymarzona :) Jedynie te stare szafki bardziej mi się podobały, ale nowe za to zwiększają miejsce, bo można włożyć coś pod spód i pewnie wygodniej się pod nimi sprząta :) Ja też szukam jakiś fajnych rozwiązań bo akurat mamy remot sypialni :) I potrzebuję jeszcze jakiś dobry sklep z materacami online :)

  OdpowiedzUsuń