NIE OCENIAJ PREZENTU PO OPAKOWANIU... A MOŻE JEDNAK?

Czy opakowanie może nam zdradzić co znajduje się w środku? Czy opakowanie w ogóle ma znaczenie, czy liczy się tylko sam prezent? I tak j...


Czy opakowanie może nam zdradzić co znajduje się w środku? Czy opakowanie w ogóle ma znaczenie, czy liczy się tylko sam prezent? I tak jak nie powinno oceniać się książki po okładce, a ludzi po ich wyglądzie, to czy powinno oceniać się prezent po jego opakowaniu? Odpowiedź oczywiście powinna być przecząca, bo przecież nie ważne w jakiej torebce dostaniemy prezent, ważne jest to czy zawartość będzie piękna. Jednak wyjątkowo zapakowany podarunek może sprawić drugiej osobie jeszcze większą radość. 

Gdy dostajemy coś w estetycznym opakowaniu od razu włącza się w głowie tryb aha, ktoś dołożył większych starań by sprawić nam przyjemność pięknie zapakowanym prezentem, za tym idzie wniosek, że zawartość też musi być przemyślana i wyjątkowa.

Inspiracje od These Four Walls


You Might Also Like

6 comments

 1. Piękne opakowania! U mnie podobny klimat! uwielbiam pięknie zapakowane upominki, takie z sercem, gdzie widać, że komuś zależało na oprawie! pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasami bywa też tak, że opakowanie jest ciekawsze niż zawartość ;) Niemniej, przywiązuję dużą wagę do estetycznego pakowania prezentów. Nie przepadam za kolorowym, krzykliwym papierem, zamiast niego sięgam po zwykły papier pakowny, papier ekologiczny lub biały karton. Takie proste opakowanie wygląda subtelnie i elegancko, a jednocześnie jest świetnym tłem dla etykiet, zawieszek i innych dodatków. PS: Pomysł z naturalnymi gałązkami jest wspaniały, dzięki nim podarunki prezentują się naprawdę wyjątkowo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tez uwielbiam oryginalne opakowania. Nie typowe kolorowe papiery ze sklepu, tylko papier pakowy przeróżnie ozdabiany to jest to. A jak kupne to lubię pudełka. Moj luby dostanie w tym roku swoją szczoteczkę soniczną panasonika właśnie w takim ładnym pudełku. Elegancko.

  OdpowiedzUsuń
 4. prześlicznie zapakowane prezenty, i do tego niskim kosztem i kreatywnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama podobnie pakowałam w tym roku prezenty tyle , że w czarny papier z grafitową wstążką i jemiołą lub w biały papier z czarnymi kropkami namalowanymi w sposób nieregularny plakatową farbą, do tych drugich doczepiałam naturalny sznurek i gałązkę jałowca :) Myslę,że zawartość jest wazną ale rama również podnosi walory plakatu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ślicznie opakowane prezenty. Ja w tym roku również tak je opakowałam i powiem, że podobały się wszystkim dużo bardziej niż takie opakowane w kolorowe papiery ze sklepu :)

  OdpowiedzUsuń