DZIECIĘCE ŚWIĘTA - O NIETYPOWYCH WSPOMNIENIACH CAŁKIEM DOROSŁEJ JUŻ OSOBY

1. Sama się sobie dziwię ale jednym z zapachów, który najbardziej przypomina mi święta, jest zapach palących się zimnych ogni. Tak to wł...


1. Sama się sobie dziwię ale jednym z zapachów, który najbardziej przypomina mi święta, jest zapach palących się zimnych ogni. Tak to właśnie woń siarki zapadła mi najmocniej w pamięć, a nie mandarynki czy ciasto w piekarniku.

2. Nie wydaje mi się żebym była aż tak strasznym łasuchem, ale odkąd pamiętam cały dzień poprzedzający wigilijną kolację chodzę straszliwe głodna. Czy głód w ten dzień jest na miejscu, czy jest czymś o czym można mówić. Ratunkiem pozwalającym mi przetrwać te męki jest świadomość zbliżającej się obfitej kolacji, która rekompensuje całodniowe uczucie głodu. 

3. Wszechogarniająca cisza przed burzą. Chodź określenie burza nie brzmi pozytywnie, co sprawia, że nie jest najtrafniejsze w tym przypadku. Jednak ta specyficzna cisza idealnie oddaje nastrój i atmosferę jaka panuje przed wigilijną kolacją.

4. Kevin sam w domu tego Pana chyba nie musze nikomu przedstawiać. Klasyka gatunku, po prosu mast wach w każde święta.

5.  Reklama Coca - Coli z grubaśnym uśmiechniętym Mikołajem, który o dziwo nigdy nie podróżuje saniami w towarzystwie reniferów, tylko wielką wypasioną ciężarówką. No i kultowe już od pokoleń zdanie coraz bliżej święta. Zdecydowanie to ta reklama oświadcza co roku wszem i wobec, że czas na świąteczny szał właśnie się rozpoczął. 

6. Pierwsza świąteczna piosenka, która przychodzi chyba każdemu na myśl to oczywiście Wham - Last Christmas. Nieprzerwanie od 1984 roku gości podczas świąt w każdym domu. Paradoksalnie utwór wcale nie jest wesołą świąteczną piosenką, opowiada o nieszczęśliwej miłości skrzywdzonego mężczyzny. A słowa, które każdy nuci pod nocem wcale nie są radosne.

Last Christmas
I gave you my heart
But the very next day
you gave it away

7.  Jako mała dziewczynka uwielbiałam przesiadywać z Babcią na parapecie i bawić się we wścibskiego sąsiada. Naszą coroczną tradycją było liczenie choinek widocznych w oknach i podziwianie dekoracji na balkonach. Mogłyśmy tak spędzać czas godzinami.

Wesołych Świąt kochani oraz fajnego Nowego Roku

Inspiracje Garvin And Co

You Might Also Like

2 comments

  1. Mi natomiast święta kojarzą się z robieniem pierniczków, starymi bombkami - takimi co najmniej 2 pokoleniowymi i rybą w galarecie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiękny wystrój pokoju! Marzę o takim porządku w swoim...
    Kilka lat temu już sam początek reklamy Coca-Coli - "coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta..." napawał mnie taką radością przed Świętami, jak nic innego :D

    Pozdrawiam, anonymous-introvert.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń