NIE MA ZŁEJ POGODY, JEST TYLKO NIEODPOWIEDNIA ODZIEŻ

Najbardziej przygnębiający i smutny miesiąc w roku - zdecydowanie listopad. Ni to jesień, ni to zima, dni są coraz krótsze, a pogoda n...


Najbardziej przygnębiający i smutny miesiąc w roku - zdecydowanie listopad. Ni to jesień, ni to zima, dni są coraz krótsze, a pogoda nie rozpieszcza. Możemy doszukać się wielu artykułów mówiących o tym jak bardzo brak słońca wpływa na nasze samopoczucie, jesteśmy zasypywani radami z cyklu 'co zrobić by poprawić swoją odporność i nastrój'. A ja Wam powiem, że najlepszym rozwiązaniem jest po prostu nie uzależnianie swojego samopoczucia od pogody za oknem. To jest wykonalne i banalnie proste. Mam jednak wrażenie, że my Polacy z natury jesteśmy marudami, lubimy doszukiwać się przyczyn naszych niepowodzeń na przykład właśnie w złej pogodzie. Usprawiedliwiamy swoje lenistwo i senność niską temperaturą oraz deszczem, błąkamy się z kąta w kąt wzdychając i kręcąc głową, wręcz użalamy się nad swoim marnym losem w te beznadziejne dni. Wszystko jest kwestią naszego nastawienia. I tak jak powiedział, na moje oka z nutą ironii, William James

Nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednia odzież

tak musimy nauczyć się nakładać ów odpowiednią odzież. Nie chodzi tu tylko o ciepłe skarpety i czapkę na głowę. Odpowiednie ubranie jest w tym przypadku odpowiednim nastawieniem, to wszystkie te drobne rzeczy, które poprawiają nam nastrój. Dobra muzyka, ulubiona książka, ciepła herbata z cytryną, spotkanie z przyjaciółmi, zabawa z psem, skończona praca, zapach ciasta, śmiech dziecka, świeża pościel, spacer po parku oraz wiele innych czynności i rzeczy, które sprawiają nam przyjemność.

Naucz się z pogodą ducha przyjmować to, czego nie możesz zmienić, odważnie zmieniać to, co możesz, a przede wszystkim naucz się mądrze odróżniać te dwa stany.
Marc Levy

Z brzydką pogodą nie wygrasz, choćbyś nie wiem jak się starał, nie uda ci się jej zmienić na lepszą by poprawić sobie dzień. Jedyne co ci pozostaje to utrzeć jej nosa i nauczyć się z nią żyć, tak by nie miała na ciebie złego wpływu.  

You Might Also Like

1 comments

  1. Nie no, zła pogoda może się trafić, ale to nie powód do tego, żeby marudzić przez cały dzień! :) Zgadzam się, że ogólnie ludzie lubią narzekać. Zwłaszcza ci, którzy żyją w tak zmiennym klimacie, jak my. Ja tam jednak lubię jesień, a listopad to już w ogóle :)

    OdpowiedzUsuń