IDEALNY PLANER NA 2017 ROK - POSZUKIWANIA CZAS START

Choć w dobie technologii jesteśmy w stanie posiadać wszystkie nasz zapiski w jednym przenośnym urządzeniu ja i tak pozostaję wierna papi...


Choć w dobie technologii jesteśmy w stanie posiadać wszystkie nasz zapiski w jednym przenośnym urządzeniu ja i tak pozostaję wierna papierowym planerom. Uwielbiam pisać, podkreślać, wyróżniać, wszelkiego rodzaju zapis odręczny nie jest mi obcy. Poza tym jak zapiszę coś ręcznie bardziej o tym pamiętam, niż gdy zapiszę coś na telefonie. Znajdą się pewnie głosy osób, które zaprotestują i stwierdzą, poniekąd słusznie, że po co komu papierowy kalendarz, kolejny zbędny przedmiot do noszenia. To prawda należy unikać wpychania do swojej torby wszystkiego co wydaje się przydatne, nasz ekwipunek powinien być minimalny, by czas spędzony poza domem był bardziej komfortowy. Dla mnie jednak notes to rzecz niezbędna i nosze go ze sobą prawie zawsze. Poza tym na telefonie nie dorysuję obok notatek w kalendarzu własnych wymyślonych szlaczków i obrazków, a jestem od tego już trochę uzależniona.Te piękne planery zdążyły skraść moje serce. Są idealne pod każdym względem, dobrze zaprojektowane wewnątrz, piękne grafiki na okładkach oraz solidne wykończenie. Jedyne czego mogę się przyczepić to cena ok. 30$. Fajnym rozwiązaniem jest również fakt, że kalendarze są rozplanowane aż na 17 miesięcy, od sierpnia 2016 roku do grudnia 2017 roku. 


Podręczny notes z możliwością uzupełnienia i wymiany kartek. Dostępny w kilku wariantach kolorystycznych, z wymiennymi gumkami zamykającymi kalendarz oraz z różnorodnymi wkładami (kartki w kadkę, linię oraz czyste). Nie posiada narzuconych z góry podziałów na dni, tygodnie czy miesiące, jest zupełnie czysty w środku, co daje możliwość zaprojektowania go tylko pod siebie. Cena to ok 15$.

Fringe Studio oraz Madama

Oba bardzo minimalistyczne warianty, dostępne w wersji czarnej oraz pudrowo różowej. Minimal Planner posiada kilka ciekawych dodatkowych kartek jak na przykład '100 rzeczy, które chcę zrobić do końca 2017 roku'. Jest to idealna opcja dla kreatywnych osób, które cenią elegancki i minimalistyczny styl. Big Plans dostępny w cenie 28$, Minimal Planner dostępny za 107zł.


LEUCHTTURM

Wersja planera dla totalnych miłośników Bullet Journal system prowadzenia notesu z własnoręcznymi zapiskami opracowany przez Ryder Caroll. Ilość dostępnych kolorów, formatów i papierowych wkładów jest tu największym problemem. Ceny są bardzo różne w zależności od wielkości wybranego planera, zaczynają się od ok. 20zł a kończą na 109zł.


Planer prawie do samodzielnego zaprojektowania na zasadzie segregatora. Wszystkie produkty z tej firmy można dowolnie ze sobą łączyć i stworzyć własny, spersonalizowany kalendarz. Do wyboru mamy kolorowe oprawy, ciekawe papierowe wkłady, naklejki, długopisy. Ceny zaczynają się od 100zł w górę.


Planer z mieniącym się kleksem na okładce. To co podoba mi się w nim najbardziej, oczywiście oprócz kleksa, to fakt, że każdą datę wypisuję ręcznie, dzięki czemu planowanie mogę rozpocząć w każdym dowolnym momencie. Obok klasycznych rubryk z dniami tygodnia znajduje się wykropkowana kartka służąca do własnych zapisów czy rysunków. Cena takiego planera to 56zł. 

You Might Also Like

2 comments

  1. śliczne :) ja ostatnio właśnie przeglądałam ale w empiku :) nic szczególnego nie rzuciło mi się w oczy, te Twoje jednak fajniejsze, szczególnie różowe ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Znacznie fajniejsze takie planery od tych z telefonów komórkowych. Już siebie widzę jak na uczelni wyjmuje planer w formie papierowej :) To byłby szok :D

    OdpowiedzUsuń