POMYSŁOWE WYKORZYSTANIE KAWALERKI - PRZESTRONNE WNĘTRZE NA SKROMNYM METRAŻU

Kawalerka, czyli najmniejsze lokum mieszkalne, odpowiednie dla jednej lub dwóch osób z niewygórowanymi wymaganiami. Będąc w posiadaniu t...


Kawalerka, czyli najmniejsze lokum mieszkalne, odpowiednie dla jednej lub dwóch osób z niewygórowanymi wymaganiami. Będąc w posiadaniu takiej kawalerki można wykorzystać ją na min 4 sposoby.

1. Jako własne mieszkanie. Z kawalerki można zrobić na prawdę piękne gniazdko, pod warunkiem, że nie przeszkadza nam skromny metraż i nie mamy ze sobą pełnej przyczepy mebli i pamiątek rodzinnych.

2. Mieszkanie pod wynajem na stałe. W dzisiejszych czasach coraz częściej można spotkać fajnie urządzone kawalerki, w które właściciel włożył dużo pracy i pieniędzy. Nie jest to tylko pomieszczenie ze zbieraniną mebli, gdzie nie wiele elementów do siebie pasuje, a na ścianach można doliczyć się już siódmej warstwy farby. Inwestorzy dokładają starań by lokal szybko znalazł najemców i przyniósł większe zyski. Swoją drogą uwielbiam ogłoszenia w stylu „mieszkanie świeżo po remoncie” gdzie ów remont ograniczał się jedynie do pomalowania pomieszczeń, ale dobre i to.

3. Mały apartament na krótkiej wizyty. Taka forma wynajmu staje się coraz bardziej popularna. Jadąc na wakacje, czy w sprawach służbowych nie musimy rezerwować pokoju hotelowego czy miejsca w hostelu, możemy skorzystać z wynajmu mieszkania np. na weekend. Taki rodzaj wynajmu przynosi właścicielom zdecydowanie większe zyski, jest jednak związany z większym ryzykiem np. brakiem stałych gości.

4. Lokal użytkowy pod wynajem. Fajne rozwiązanie np. dla małych firm, gdzie pomieszczenie ma służyć, jako miejsce do pracy lub przyjmowania gości.


Dzisiejszy projekt spokojnie może posłużyć, jako miejsce do stałego pobytu jak i apartament dla turystów. Pomimo skromnych rozmiarów mieszkanie sprawia wrażenie przestronnego i zachęca do odwiedzin. Każdy element wystroju jest przemyślany i bardzo praktyczny – łóżko na platformie ze schowkami, ściana z półkami, które można dostosować do swoich potrzeb, duża szafa oraz dodatkowy designerski wieszak w postaci rurki, mleczna szyba dzieląca łazienkę z sypialnią, która zapewnia dopływ naturalnego światła. Mieszkanie jest skarbnicą dobrych pomysłów.


You Might Also Like

4 comments

 1. Ach jest pięknie :) i bardzo pomysłowo. I przemyślanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo pomysłowy projekt. Wnętrze w mojej opinii jest bardzo uniwersalne, jeżeli wziąć pod uwagę wymagania potencjalnego najemcy. Jest bardzo ładne, a co niemniej ważne również funkcjonalne i z pewnością z chęcią zamieszkałaby zarówno kobieta jak i mężczyzna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kuchnia mnie urzekła - zwłaszcza te pólki na ścianie są naprawdę inspirujące. Bardzo oryginalne, gratuluję świetnej aranżacji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł na półki w sypialni ! My niestety mamy już trochę inny pomysł na sypialnie bo razem z mężem kupiliśmy kraków nowe mieszkania U Nas w mieszkaniu króluje niebiesko złoty kolor !

  OdpowiedzUsuń