POKAŻ MI SWOJĄ GARDEROBĘ, A POWIEM CI, KIM JESTEŚ - JAK URZĄDZIĆ GARDEROBĘ BEZ SZAFY

Posiadanie oddzielnej garderoby to nie lada „luksus” szczególnie na małym metrażu mieszkania. Jednak dzięki pomysłowym rozwiązaniom można...

Posiadanie oddzielnej garderoby to nie lada „luksus” szczególnie na małym metrażu mieszkania. Jednak dzięki pomysłowym rozwiązaniom można zaaranżować ją praktycznie na każdej powierzchni. Dobrym pomysłem dla osób mieszkających na mniejszej przestrzeni jest stworzenie funkcjonalnego miejsca do przechowywania odzieży w wyodrębnionej strefie np. w sypialni. Prawidłowe rozplanowanie miejsca pozowali stworzyć pojemną oraz praktyczną garderobę.

Poza małym metrażem pojawia się również problem związany z kosztem wykonania garderoby. Tutaj również istnieje proste i ciekawe rozwiązanie, jakim jest garderoba bez szafy i zabudowy. Wystarczy w przeznaczonym na garderobę miejscu zamontować kilka półek, drążki oraz ustawić komodę z szufladami. W prosty sposób jesteśmy wstanie sensownie wykorzystać małą przestrzeń nie narażając się na duże koszty.

Jest to jednak rozwiązanie dla osób, które lubią mieć wszystko poukładane oraz na widoku. Zaletą takiej garderoby z pewnością jest fakt, że wszystkie rzeczy mamy na wierzchu i nie musimy poświęcać dużo czasu na ich odszukanie, mamy do nich swobodny dostęp. Ubrania trzymane poza szafą oddychają i nie mną się tak bardzo, w ten sposób możemy również oszczędzić czas na ich prasowaniu.

 

Jak zaprojektować otwartą garderobę


Drążek powinien znajdować się w zasięgu ręki, umożliwi to łatwy dostęp do ubrań, które nosimy na co dzień. Możemy zamontować osobny drążek, należy jednak pamiętać by nie przekraczał 120cm (dłuższy może z czasem się wyginać), lub kupić gotowy stelaż.

Nad metalowym drążkiem warto zamontować półki by wykorzystać każdą wolną przestrzeń. Można umieścić tam rzeczy rzadko używane, po które sięga się raz na kilka tygodni. Jest to także odpowiednie miejsce na odzież sezonową, jak również na walizki, pudełka oraz pościel lub koce.

Obowiązkowym meblem jest również komoda z szufladami, która pomieści mniejsze rzeczy takie jak bielizna, szale, paski, krawaty, biżuteria itp.

W garderobie nie może zabraknąć lustra. Poza możliwością przeglądania się w nim, lustro będzie optycznie powiększało przestrzeń. Warto też zadbać o odpowiednie oświetlenie.


Otwarta garderoba to idealna alternatywa dla klasycznej szafy. Oryginalne rozwiązanie nadające wnętrzu nietypowy styl oraz nowoczesny wyraz. Możemy w ciekawy sposób urozmaicić przestrzeń za pomocą nietypowych drążków, wieszaków lub koszy do przechowywania. Jeśli nie jesteś zwolennikiem otwartej garderoby, a nadal nie chcesz przepłacać, prostym rozwiązaniem jest zastosowanie kryjącej zasłony zamiast przesuwnych drzwi. Niedrogie i efektowne rozwiązanie ukryje wszystko, co znajduje się w garderobie.

Zanim jednak przystąpisz do projektowania swojej garderoby koniecznie sporządź listę rzeczy, które muszą się w niej pomieścić. Pomoże ci to zaplanować ilość półek, wieszaków oraz szuflad. 

Sypialnia Avenue Lifestyle
You Might Also Like

3 comments

  1. Bardzo odważne rozwiązanie. Na pewno nie dla osób, które nie potrafią utrzymać porządku. Na zdjęciach wygląda pięknie, ale nie jestem przekonana czy na co dzień jest to praktyczne rozwiązanie ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Taka garderoba z pewnością wymaga systematycznego sprzątania, ale na zdjęciach wygładza przepięknie. Rozwiązanie dla odważnych ;)

      Usuń