PAMIĘĆ O TRADYCJACH - CHODŹMY WYPATRYWAĆ PIERWSZEJ GWIAZDKI NA NIEBIE

Od kilku tygodni słuchamy świątecznych piosenek, przystrajamy domy, szykujemy przepisy i wdychamy nałogowo woń mandarynek. Centra handl...


Od kilku tygodni słuchamy świątecznych piosenek, przystrajamy domy, szykujemy przepisy i wdychamy nałogowo woń mandarynek. Centra handlowe zamieniły się w istny świąteczny cyrk pełen ozdób i wyprzedaży. Czy w całym tym bałaganie i pogoni za idealnymi prezentami nie zapominamy, co tak naprawdę czyni te święta tak wyjątkowymi. Pamięć o bliskich, pielęgnowanie tradycji, pogoda ducha i troska o innych. To my sami i nasza postawa najbardziej nadaje magii świętom.

Sprawmy, więc by te święta były jeszcze bardziej wyjątkowe. Zarażajmy ciepłą energią i uśmiechem oraz zadbajmy o tradycję.

O czym podczas Wigilii należy pamiętać 

Pierwsza gwiazdka na niebie, jako symbol Gwiazdy Betlejemskiej, która prowadziła pasterzy do żłóbka. Idealny pretekst by zająć czymś dzieci przed kolacją i dyskretnie podłożyć prezenty.

Siano pod obrusem nawiązujące do żłóbka. Siano ma również zapewnić dobrobyt domostwu.

12 potraw na stole. Według niektórych spróbowanie wszystkich 12 potraw ma przynieść nam szczęście w nadchodzącym roku. Ja jednak wolę wierzyć, że i bez próbowania ich wszystkich będę miała szczęście.

Dodatkowe puste nakrycie dla zbłąkanego wędrowca. Będąc dzieckiem zawsze czekałam na kogoś takiego, byłam niesamowicie ciekawa, kto to mógłby być i z jaką historią do nas przyszedł. 

Dzielenie się opłatkiem podczas Wigilii, jako symbol zgody i wybaczenia.

Odczytanie fragmentu ewangelii Św. Łukasza.

Piękna choinka a pod nią góra prezentów. To chyba najprzyjemniejszy i najbardziej wyczekiwany moment nie tylko przez dzieci.

Pamiętaj by zachować łuskę lub ość z karpia i schować ją do portfela – przyniesie ci szczęście i pomyślność finansową.

Wspólne kolędowanie z bliskimi.

Ale pamiętajcie, że tak naprawdę nic się nie stanie jak pod obrusem zabraknie siana, a na stole nie będzie dokładnie 12 potraw – najważniejszy jest czas spędzony z rodziną. Nie zapomnijcie o tym.

P.S. Wy też w dzieciństwie wierzyliście, że o północy w Wigilię zwierzęta mówią ludzkim głosem, czy tyko ja byłam tak naiwnym dzieckiem.

Świąteczne inspiracje od RoomedYou Might Also Like

0 comments