I'M IN LOVE - MIESZKANIE W KAMIENICY Z 1933 ROKU

Mieszkania w kamienicy mają swój urok. Wysokie sufity, duże okna, podwójne drewniane drzwi, przestrzeń i często nietypowy układ pomie...


Mieszkania w kamienicy mają swój urok. Wysokie sufity, duże okna, podwójne drewniane drzwi, przestrzeń i często nietypowy układ pomieszczeń. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi pragnie wyjść ze schematu i decyduje się na kupno mieszkania w kamienicy i przearanżowania go na swoje potrzeby. Podoba mi się ten kierunek i cieszę się z faktu, że ludzie stają się coraz bardziej świadomi w podejmowaniu decyzji o zakupie swojego własnego ‘m’.  

Z roku na rok przybywa coraz więcej osiedli z nowo wybudowanymi blokami oferującymi według deweloperów najlepsze mieszkania w mieście. Na wizualizacjach wszystko wygląda idealnie, piękny blok zachowany w stonowanej kolorystyce, przestronne wnętrza, nowoczesne wykończenia, dużo zieleni, place zabaw dla dzieci itp. Rzeczywistość niestety bywa brutalna i może się okazać, że okna naszego mieszkania wychodzą wprost na sąsiedni budynek zamiast na piękne zielone drzewa i łąki, zamiast placu zabaw kolejny hipermarket, a nasz blok razi po oczach swoimi kolorami.

Prezentowane mieszkanie o powierzchni 75m2 znajduje się w jednej z Warszawskich kamienic z 1933 roku. Jego obecny wygląd zawdzięczamy biurze projektowemu Boho Studio oraz 3 miesięcznym pracom remontowym.

Ten projekt pokazuje możliwości, jakie jesteśmy w stanie osiągnąć decydując się na kupno mieszkania w kamienicy. Niestety nie jest to prosty wybór, takie mieszkania często kryją w murach wiele niespodzianek oraz rzeczy nieprzystosowanych do dzisiejszych realiów. Jednak efekty, jakie uzyskano są mocnym argumentem do podejmowania takiego ryzyka. 

Miałam się nie rozpisywać, ale jakoś samo tak wyszło…

P.S. Zakochałam się w tych drewnianych drzwiach

You Might Also Like

14 comments

 1. Takie mieszkania kocham najbardziej! Piękne!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie zaaranżowane mieszkanie i te drewniane podłogi ...Rzeczywiście przestrzeń w kamienicach to zupełnie inna jakość.Zgadzam się,że dzisiaj budowane osiedla nie są lepsze od tych sprzed lat ,a wręcz odwrotnie nikt nie dba o infrastrukturę pomiędzy blokami,brak miejsc rekreacyjnych i kilometry kwadratowe niekończących się parkingów,nazywam takie osiedla brojlerowniami niestety...

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem na tak :) Widać, że mieszkanie właścicieli z charakterem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. wow! Jestem pod wrażeniem! ale najbardziej podoba mi się kominek! Jest wspaniały , gdzie można taki kupić i w jakiej jest on cenie? gratuluję ślicznego mieszkania i pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak widać, mieszkania w kamienicach również mogą być piękne. Wystarczy, że zaopiekuje się wnętrzem doskonały architekt. Potem można będzie takie mieszkanie odsprzedać za niemałą cenę. Wygląda fascynująco!

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama zakupiłam mieszkanie w nawet starszej krakowskiej kamienicy, sąsiedzi są przemili a mieszkanie naprawdę świetne. Bardzo często zaglądam na blogi mieszkaniowe i odremontowane mieszkania w kamienicach są zawsze najbardziej klimatyczne!

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna aranżacja! Nie mogę się napatrzeć, masakra jak mi się podoba! Tak zaglądam wszędzie, szukam "czegoś fajnego" pojęcie względne wiem wiem. Kończę remont mieszkania 38m2 i zastanawiam się już nad urządzeniem go.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mieszkanie w kamienicy - odwieczne marzenie, ale chyba również niedoścignione. Zawsze patrzę z zazdrością na mijane podczas spacerów budynki. :(

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam kamienice, mają niepowtarzalny klimat :) Widziałam naprawdę piękne mieszkania deweloperskie wrocław (no, a przynajmniej ich obiecujące projekty), ale kamienica ma w sobie coś wyjątkowego.

  OdpowiedzUsuń
 10. Rewelacyjne to mieszkanie! Ja ciągle nie mogę się zdecydować czy lepszym rozwiązaniem będzie deweloper kraków i nowiuteńkie mieszkanie, wykończone pod klucz, czy właśnie rynek wtórny i remont jakiegoś pięknego mieszkania w koamienicy. Jak się ogląda takie efekty to ciężko się nie zgodzić, ze jest pięknie, ale z drugiej strony ta wygoda i gotowe mieszkanie, które możesz odebrać...

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak dla mnie remont naszego mieszkania to była największa frajda :) Cudownie się mieszka w miejscu, które sam sobie wymarzyłeś i urządziłeś :) Co prawda, finansowo, może wychodzi to mniej korzystnie, ale znaleźliśmy z mężem świetny sklep internetowy tu dzięki któremu zaoszczędziliśmy bardzo dużo na materiałach :)

  OdpowiedzUsuń