INDUSTRIAL SPACE IN PRAGUE

W tym momencie wirtualnie przekroczymy próg industrialnego wnętrza. To co rzuca się w oczy najbardziej, to przestrzeń. Wysokie wnętrze ...


W tym momencie wirtualnie przekroczymy próg industrialnego wnętrza. To co rzuca się w oczy najbardziej, to przestrzeń. Wysokie wnętrze otoczone dużymi oknami, pozbawione ścian działowych. Styl ten można utożsamić z życiem artystycznym - swoboda, ekscentryczność, oryginalność, wolność.

Podstawową paletą są naturalne, chłodne barwy – biel, czerń, odcienie szarości i beżu oraz brązy. Zastosowanie ciemnej podłogi w pomieszczeniu w połączeniu z jasnymi ścianami spowoduje, że wnętrze wyda się wyższe i przestronniejsze.

Głównymi materiałami charakterystycznymi dla tego stylu jest beton, kamień, metal oraz drewno. Beton wprowadza surowość i chłodną tonację, natomiast ceglane ściany ocieplają wnętrze nadając mu bardzie przytulny klimat. Takie połączenie betonu z cegłą jest popularnym rozwiązaniem stosowanym w pomieszczeniach w stylu poprzemysłowym. Bardzo ważnym elementem, którego nie może zabraknąć w takim wnętrzu jest metal. Chromowane, gładkie, lub stare miedziane przedmioty są znakiem rozpoznawczym nurtu industrialnego. Styl ten uwielbia również wszystko to, co drewniane, w różnej formie i fakturze.

Co jeszcze jest znakiem rozpoznawalnym industrialnych wnętrz. Wszystko, co w ‘normalnych’ pomieszczeniach jest ukryte – im więcej rur, kabli, stalowych szyn, spływów, betonowych lub ceglanych elementów tym lepiej. Widoczna instalacja w żadnym innym stylu nie odgrywa tak ważnej roli.

Istotą takich wnętrz jest prostota i przestrzeń. Jednak by nadać pomieszczeniom nastrój stosuje się wszelkiego rodzaju oświetlenie. Najlepiej sprawdzają się duże metalowe lampy, wiszące na sznurkach żarówki lub oświetlenie techniczne.

Wnętrza takie na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie niewykończonych, momentami niedbale zaaranżowanych, gdzie coś poszło nie tak. Nic bardziej mylnego. Wszystko jest dokładnie zaplanowane i wykończone, każdy element, każdy szczegół.

Home Kitchen w Pradze idealnie ilustruje styl industrialny - prostota, przestrzeń, naturalne barwy, surowe materiały oraz awangarda. W kwietniu planuję odwiedzić Pragę na kilka dni, Home Kitchen będzie moim miejscem numer jeden do odwiedzenia.  
Jeśli chcemy nadać swojemu wnętrzu bardziej industrialny klimat warto wykorzystać europalety czy drewniane skrzynki, a także stalowe regały, krzesła, stoły oraz duże metalowe lampy. W niedrogi sposób można zmienić swoje wnętrze w poprzemysłową stylową przestrzeń. 

 homekitchen.cz 

You Might Also Like

1 comments

  1. Świetne wnętrze, bardzo podoba mi się taki styl :)Chętnie bym zjadła w takim miejscu lunch :)

    OdpowiedzUsuń