HOUSE IN GERMANY

Cytując słowa Leonarda da Vinci „Simplicity is the ultimate sophistication” mogę śmiało stwierdzić, że dom idealnie wpisuję się w t...Cytując słowa Leonarda da Vinci „Simplicity is the ultimate sophistication” mogę śmiało stwierdzić, że dom idealnie wpisuję się w ten przekaz. Architekci z ‘Fabi Architekten bda’ mieli niełatwe zadanie. Pochyły teren i bliskość drogi nie stanęły im jednak na przeszkodzie. Stworzyli niesamowity dom wyrastający ze zbocza, idealnie wtapiający się w otoczenie. Prosty i przejrzysty budynek, z którego widok rozciąga się na piękny krajobraz. Przechodniom znajdującym się na drodze ukazuje się tylko niewielka czarna bryła bez okien, nie są w stanie dostrzec tego, co dzieje się po drugiej strony zbocz. Takie rozwiązanie zapewnia właścicielom prywatność, pomimo zastosowania tak dużej ilości przeszklonych ścian.

Dwie bryły połączone ze sobą, skierowane w stronę malowniczego pejzażu tworzą zaciszny azyl. Nietypowym rozwiązaniem jest ulokowanie prywatnej sypialni na parterze. Miejsce do odpoczynku, relaksu i kąpieli jest jedną otwartą przestrzenią, która subtelnie współgra z obrazem za oknem. Na piętrze znajduje się salon, kuchnia i jadalnia, z której rozpościera się widok na niekończący się las. Natura wdziera się w życia mieszkańców tego domu dając im poczucie nieograniczonej przestrzeni i piękna. W budynku nie zastosowano zbędnych ścianek działowych czy dodatkowych pomieszczeń. Zredukowano do minimum wszystkie niepotrzebne elementy, by nadać pomieszczeniom lekkość i przejrzystość oraz by nic nie zakłócało widoku zza okien. Wszystko zachowane jest w stonowanej, naturalnej kolorystyce, z wykorzystaniem dużej ilości drewna, które ociepla pomieszczenia i nadaje im solidny wyraz.

Dom na pierwszy rzut oka nieatrakcyjny i ponury, uokazuje się niezwykłym kunsztem architektury. Całość łączy się dosłownie i w przenośni z otaczającym go terenem.Zagłębiając się coraz bardziej w architekturę czuję się tak jakbym zakochiwała się w niej na nowo.

 fabi-architekten.de

You Might Also Like

2 comments

  1. Piękny! Lubię ogladac projekty, ktore sa idealnie wpisane w warunki dzialki i widac, ze architekci i wlasciciele mieli ochote na nietypowe rozwiazania.

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam takie przeszklone domy.

    OdpowiedzUsuń