HOUSE IN JURA

Surowy, piękny, dość nietypowy dom. Jakie było moje zdziwienie gdy zdałam sobie sprawę, że jest on zaprojektowany przez polskich arch...


Surowy, piękny, dość nietypowy dom. Jakie było moje zdziwienie gdy zdałam sobie sprawę, że jest on zaprojektowany przez polskich architektów z Kropka Studio Małgorzata Łapaj & Kuba Kowalczyk. Położony jest na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd niedaleko Zawiercia.


Dom w Jurze idealnie wtapia się w tamtejszy krajobraz. Przyciąga uwagę swą nietypową formą, jednocześnie nie stwarzając wrażenia kontrastu pomiędzy budynkiem a otoczeniem. Dom wykończony jest za pomocą koszy gabionowych, wypełnionych wapniem oraz elementami drewna, betonu i blachy tytanowo-cynkowej, z której wykonany jest dach. Wszystkie te elementy nadają wrażenie surowości, jednak dom na tle okolicznego pejzażu prezentuje się jako niezwykle lekki i odpowiednio umiejscowiony.


Budynek podzielony jest na dwie części, mieszkalną oraz garaż z miejscem na dwa samochody. W części mieszkalnej na parterze znajduje się przeszklony widny salon z otwartą kuchnią i jadalnią z wyjściem na taras. Mieści się tam również główna sypialnia z łazienką i garderobą. Na poddaszu znajdują się dwie sypialnie i mniejsza łazienka. We wnętrzu przeważa kolor biały i szary oraz elementy dębowego drewna. Takie połączenie uwielbiam we wnętrzach najbardziej.

Niezwykle nowoczesny, piękny i funkcjonalny dom, nawiązujący swym wyglądem do specyfiki otoczenia. Chodź trochę surowy, stwarza wrażenie przytulnego miejsca , w którym można wypocząć. Mogłabym w nim zamieszkać i codziennie podziwiać zapierający dech w piersiach widok z za okna.
You Might Also Like

0 comments