MAREK CECUŁA - MODUS DESIGN, ĆMIELÓW DESIGN STUDIO

Dzisiaj trochę o ceramice i o postaci Marka Cecuły. Jest to polski artysta ceramik, projektant, pedagog. Można go śmiało nazwać samo...


Dzisiaj trochę o ceramice i o postaci Marka Cecuły. Jest to polski artysta ceramik, projektant, pedagog. Można go śmiało nazwać samoukiem, który zdobył tytuł profesora. Wykłada na prestiżowych uczelniach na całym świecie. 

W wieku 16 lat wyjechał do Izraela gdzie zdobywał doświadczenie, w późniejszych latach mieszkał m.in. w Brazylii oraz USA. Prowadzi autorskie studio Modus Design i Ćmielów Design Studio. Swoje prace wystawiał w kilkudziesięciu muzeach na całym świecie m.in. Museum of Arts and Design w Nowym Jorku oraz Królewskim Muzeum Mariemont w Belgii. Człowiek, który zjeździł cały świat, a teraz na stałe powrócił do Kielc.


Twórczość Marka Cecuły jest jednocześnie sztuką i rzemiosłem. Jego prace łączą w sobie kreatywność i funkcję użytkową. Idealnie wpisują się w ideę, jaka przyświeca Ćmielów Design Studio „Sztuka dla przemysłu”. Są to produkty codziennego użytku, funkcjonalne, a do tego piękne i wykonane z największą dbałością o szczegóły.


Ujmuje minie prostota, oryginalny charakter oraz designerski styl produktów. A jak Wam podoba się taki rodzaj sztuki użytkowej? 


You Might Also Like

2 comments

  1. Znam i po prostu uwielbiam go! Nie da się opisać jak śliczne rzeczy tworzy :) Zapowiada się tu u Ciebie całkiem interesująco :) Powodzenia i dobrej zabawy! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za miłe słowo i zapraszam do regularnego odwiedzania bloga ;)

      Usuń